Teknoloji

WhatsApp artık diğer mesajlaşma uygulamalarını da destekleyecek

WhatsApp uzun zamandır kendi başına varlığını sürdürüyor. Mart ayında beklenen bir değişiklikle bu durum değişecek. Artık WhatsApp, Telegram, Messenger, Signal ve diğer mesajlaşma uygulamalarıyla uyumlu olması bekleniyor.

Bu uygulamalar milyonlarca kişi tarafından kullanılsa da bir uygulamadan diğerine bildirim gönderilmesi mümkün değildir. Ancak WhatsApp yakında 2 milyar kullanıcısına yönelik benzeri görülmemiş düzenlemelere gidecek.

WhatsApp mühendislik müdürü Dick Brouwer tarafından doğrulanan bu önemli duyuru, WhatsApp’ın önümüzdeki günlerde daha iyi entegre edileceğini gösteriyor. Bu da kesintisiz bağlantı sağlayacak oldukça cazip bir özellik olarak öne çıkıyor.

WhatsApp’ta güvenlik ve gizlilik ön planda

WhatsApp’ta güvenlik ve gizlilik ön planda

WhatsApp’ta 3. parti uygulamalardan bildirim alışverişine izin verilmesi kullanıcının onayı ile gerçekleştirilecektir. Çünkü büyük bir spam ve dolandırıcılık kaynağı haline gelebilir.

Ayrıca Meta’nın sistemiyle birlikte çalışabilmek isteyen şirketlerin, ayrıntıları kamuya açıklanmayan bir mutabakat zaptı imzalaması gerekecek.

Bu değişiklik aynı zamanda AB’nin Dijital Piyasalar Kanunu gibi düzenleyici adımlarla da ilişkilidir. DMA, Meta ve WhatsApp gibi büyük platformları rekabet etmeye ve kullanıcı seçimini desteklemeye zorlayarak WhatsApp’ı farklı platformlarla uyumlu hale getirmeyi planlıyor.

haber-gulyali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu