Haber

Bayram Namazını Yöresel Kıyafetleriyle Kıldılar

– Bayram namazını klasik kıyafetleri ile kıldılar.

SİVAS – Ramazan Bayramı namazı Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Sivas Ulu Camii’nde kılındı. Çadlı Müslüman gençlerin namaz sırasında geleneksel kıyafetleriyle namaz kılmaları dikkat çekti.

Selçuklular döneminde yapılan eğimli minaresiyle ünlü 8 asırlık Sivas Ulu Camii’nde namaz kılmak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde camiye yöneldi. Tarihi caminin atmosferini tatmak isteyenler camiye gelerek saflara katıldı. Namaz sırasında Çadlı Müslüman gençler dikkat çekti. Klasik kıyafetlerini giyerek namaz kılan Çadlı gençler, klasik kıyafetlerini giydikleri için kendilerini rahat hissettiklerini söylediler.

“Bugün bizim mutlu günümüz”

Namaz kılmak için gelen Hikmet Emirhan, keyifli bir gün geçirdiğini belirterek, “Çok şükür duygulanıyorum.

“Bayram birlik beraberlik ve kardeşliktir”

Emin Uluçay ise bayramların birlik ve beraberlik olduğunu belirterek, “Bizleri bu mübarek güne ulaştıran Allah’a hamdolsun. Bayram birlik, beraberlik, kardeşliktir. En önemlisi de bu bayramları bu şekilde geçirmektir. Ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Güzel örnekler veriyoruz” dedi.

Her bayram giyerler.

Çadlı Müslüman bir genç olan Mohammad Isa, her bayram geleneksel kıyafetlerini giydiklerini belirterek, “Bu bizim ülkemizin kıyafeti ve biz her bayramda giyiyoruz. Bunu giydiğimizde çok mutlu oluyoruz. Biz buradaydık.” 3 yıldır hep bu camiye gelip namaz kılıyoruz.”

haber-onikisubat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu