Haber

Ayakkabı mağazası soyuldu, kuyumcu hedef alınmadı

ESENYURT’ta ayakkabı mağazasının camını kırarak giren kişi ya da kişiler, yandaki kuyumcuyu soymak için duvarı delmeye çalıştı. Hilti ile tavanı delme girişimleri başarısızlıkla sonuçlanınca kuyumcu dükkanına giremeyen hırsızlar, bu sefer de ayakkabı dükkanını soydular. Dükkan sahibi Talat Daşdemir, “Kuyumcuya ulaşmaya çalıştılar. Betonu delemezlerken zaten üst katta kamera kayıt cihazları vardı, aldılar. Dükkanın içinden yaklaşık 170 bin lira çaldılar. “

Olay, Cuma gecesi Doğan Araslı Bulvarı üzerindeki bir ayakkabı mağazasında meydana geldi. İddiaya göre, gece saatlerinde bazı kişi veya kişiler dükkanın bodrum katındaki camı kırarak içeri girdi. İçeride bulunan güvenlik kameralarını sprey boya ile kapatan zanlılar, daha sonra mutfakta bulunan buzdolabını bodrum katına indirdi. Bodrum katına kablo çeken zanlılar hiltileriyle duvarı delerek yandaki kuyumcuya ulaşmaya çalıştı. Tavanda büyük bir delik açan zanlılar, uzun süre uğraşmalarına rağmen planlarını gerçekleştiremedi. Bunun üzerine zanlılar, girdikleri ayakkabı mağazasının kabin kayıt sistemini ve kasadaki yaklaşık 170 bin lirayı alarak kaçtı.

Ayakkabı mağazasının sahibi Talat Daşdemir, “Mağazamızı kapattık, gittik. Sabah dükkânı açtığımda toz içindeydi. Biraz daha ilerleyince ilk başta şaşırdım. zararı görünce alt kattan girdiklerini anladık alt kattan girmişler mutfaktan bu buzdolabını getirmişler kuyumcuya ulaşmaya çalışmışlar betonu delip geçemeyince kamera varmış en üst kattaki kayıt cihazlarını aldılar.170 bin liraya yakın parayı ve mağazanın içindeki kayıt cihazını aldılar.Ayrıca mağazadaki tüm kameraları beyaz boya ile kapladılar.Dükkandaki tüm ayakkabılar parçalandı. resmen bitirdiler beni.Devamı daha önce başıma geldi içinde kasası var almak için bizim dükkandan hırsızlık yapıyorlar saatlerce hilti ile uğraştılar hırsızlık bir dakika değil, beş dakika değil saatler oldu Kimsenin duymaması ve müdahale edilmemesi şaşırtıcı. Bana oldu, tekrar denediler. Maliyetini her zaman biz karşılıyoruz” dedi.

haberbogazkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu